הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
שלח לחבר
 
 
הפועל תל-אביב - עמותת מחלקת ההתעמלות


   דף הבית    היסטוריה    מאמנות    מתעמלות    חדשות    חוגים    צור קשר
 
    מתעמלות עבר
    נבחרת הליגה
    הישגים מיוחדים
    מדליות עולמיות
    קטעי וידאו
    קטעי וידאו נוספים
    ערב גאלה 2006
    חידת פאזל
    כתבות שפורסמו ברשת
אולימפיאדת בייג'ין 2008 - עדות ממקור ראשון
רשמים וחוויות מאת אורנה שי
(שהוזמנה לשפוט במשחקים האולימפיים על ידי איגוד ההתעמלות העולמי)
 
אולימפיאדת בייג'ין 2008 היא האולימפיאדה השלישית בה אני שופטת (ברצלונה 1992, אתונה 2004), בכל שלושת האולימפיאדות הוזמנתי על ידי איגוד ההתעמלות העולמי כשופטת נטרלית מאחר וברשותי דרגת השיפוט הגבוהה ביותר, EXPERT.
 
הגענו לבייג'ין כשבוע לפני תחילת התחרויות מאחר ולפני התחרויות מתקיימות הגרלות לצוותי השיפוט ובנוסף מתקיימים אימוני פודיום שמהווים חזרה כללית למתעמלות, למאמנים/ות ולשופטות.
 
 
בטקס הפתיחה השתתפו השופטים/ות כצופים בלבד, החוויה היתה עצומה, האווירה באצטדיון היתה מחשמלת ולמרות שהגענו שעתיים לפני פתיחת הטקס חזינו בהופעות מחול מרהיבות שלא היו מביישות אף טקס פתיחה.
ההופעות בטקס, הזיקוקים והאווירה, פשוט אין מילים...!
 
אורנה ביחד עם השופטת הרומניה בטקס הפתיחה
 
תחרויות ההתעמלות התעלו לרמה גבוהה ביותר, בתחרות הקבוצתית התמודדו על המקום הראשון הסיניות מול האמריקאיות מספר שגיאות גדול יותר בנבחרת ארה"ב הכריעו את התחרות, הסיניות ניצחו בזכות רמתן הגבוהה, היציבות אותה הפגינו במהלך כל התחרות ובזכות תמיכת הקהל הרב שמילא את היציעים.
על המקום השלישי נאבקו הרומניות מול הרוסיות, גם כאן מספר השגיאות של הרוסיות בעיקר על מכשיר הקורה העניקו את המקום השלישי לרומניות אשר ביצעו תחרות יציבה ברמה גבוהה. בתחרות זו שפטתי במכשיר הקפיצות.
 
 
בתחרות הקרב רב זכתה בצדק המתעמלת האמריקאית אנסטסיה לוקין, מתעמלת אלגנטית אשר מבצעת תרגילים עם אלמנטים ברמת קושי גבוהה ביותר, בעיקר בתרגיל המקבילים. מתעמלת בקור רוח למרות הלחץ העצום שהיה באולם ולמרות זאת הזילה דמעות שמחה אשר רגשו את כולנו בזמן הענקת המדליות. מודל מושלם למתעמלת מושלמת!!!
בתחרות זו שפטתי במכשיר הקפיצות.
 
 
בתחרויות הגמר המאבקים על המדליות היו קשים ביותר, במקבילים היה ציון תיקו בין המקום הראשון והשני ורק ציון ביצוע אחד נמוך יותר של אחת השופטות הכריעה את מדליית הזהב לטובת המתעמלת הסינית. בקורה ובקרקע ניצחו המתעמלות אשר להן היה ציון התחלתי (קושי התרגיל) גבוה יותר. במכשיר הקפיצות ניצחה המתעמלת שביצעה את שתי הקפיצות בעלות הערך הגבוה ביותר, מתעמלת זו ביצעה באימון הפודיום קפיצה חדשה, יורוצ'נקו טריפל בורג (שלושה ברגים), מהמם!!!
בתחרויות הגמר על המכשירים, שפטתי על מכשיר הקורה.
 
בכל שלבי התחרות זכיתי לציון מצטיין על ידי הוועדה הטכנית של ה- FIG (איגוד ההתעמלות העולמי).
 
 
כן, היה גם זמן לטייל, בבייג'ין יש מקומות יפים מאוד לטיול כמו העיר האסורה, מקדש "למה", מקדש "גן עדן", ארמון הקיץ וכמובן כל המתחם האולימפי.
למרות גורדי השחקים ניתן לראות הרבה מקומות עוני שבהם אנשים גרים ברחובות.
הקניות... הכל בזול ומזויף.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לסיכום, חוויה גדולה בעיקר מבחינה מקצועית ורק חבל שורד וזהבה לא השתתפו כי בהחלט ורד יכלה לייצג את ההתעמלות בישראל בצורה מכובדת.
שמחתי מאוד ששטילוב הגיע לגמר והחלום שלי לראות מתעמלת שלנו מגיעה לשלבי הגמר בתחרויות ההתעמלות באולימפיאדה.
 
 
קדימה.... למשחקים האולימפיים, לונדון 2012!